Üllés Nagyközségi Önkormányzat

 ulles@ulles.hu          Üllés, Dorozsmai út 40.          +36 62 282 122

Polgármesteri köszöntő

Üllés Nagyközségi Önkormányzat

„Üllés község a magyar Alföld jellegzetes sorsú települése, melynek történetében a virágzó szakaszokat megszakító pusztítások, majd az újra meg újra indulás volt a jellemző.

… A település névadója valamikor a XII. században egy Ehellős nevű birtokos lehetett, amely az Achillész görög név szabályos megfelelője…

A jelkép szimbólumai – úgy hiszem – jól kifejezik a település népének szorgalmát, buzgó tenni akarását, küzdelmét a boldogulásért, ugyanakkor erősítik a közösségi érzést, a szülőföldhöz való ragaszkodást, az erőket megsokszorozó összefogást és közös munkálkodást a szebb, boldogabb jövőjük érdekében.

Isten adja, hogy így legyen!”

(Dr. Szegfű László A történelemtudományok kandidátusa)

Kedves Látogató!

Üllés Község Önkormányzata és Lakosai nevében üdvözlöm Önt településünk honlapján!

Községünk a Dél-alföldön, Szeged városától 30 km-re, a kiskunhalasi út mentén fekszik, lakossága 3222 fő. A település – földrajzi, éghajlati adottságait kihasználva – jelentős szerepet tölt be a Homokháti Kistérséget jellemző zöldség- és gyümölcstermesztésben.

Az alföldi napsütés érlelte, páratlan zamatú őszibarack, a homoktalajon hajtatással termelt paprika, paradicsom méltán viszi hírünket országszerte.

Községünkben a Dél-alföld mélyen gyökerező népművészeti hagyományainak ápolása helyi mester és amatőr alkotóink keze nyomán ma is folyik. Munkáik a Hagyományok Háza, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megítélt minősítésekkel elismertek. Az itt élő emberek őseinktől kapott páratlan értékként tisztelik az elmúlt évszázadokból ránkmaradt örökséget és teremtik meg annak átörökítését az utókor számára. A kézműves mesterségek őrzésére, a fellelt és elkészült tárgyak bemutatására Alkotóházat és Helytörténeti házat működtetünk.
Országszerte ismertek és elismertek továbbá a helyi, mára már több évtizedes múlttal rendelkező hagyományőrző csoportjaink is: FONÓ Néptáncegyüttes, Rézhúros Banda, Estike Népdalkör, Királydinnya Citerazenekar.

Községünk infrastrukturális és turisztikai fejlesztése fokozottan igyekszik kielégíteni mind lakosaink, mind a hozzánk érkező vendégeink igényét. A falu határában, parkosított környezettel megszépített Horgásztó, az ifjúsági szálláshellyé kialakított korszerűsített Erdei iskola valamint a szibériai nőszirom lelőhelye mentén elhaladó Tanösvény a nyugalom szigeteként várja a megpihenni, kikapcsolódni vágyókat. A települést körülölelve több telepített erdő terül el. Megtalálhatók itt akác, nyár, fenyő, tölgy. A terület vadászható, vadjai az őz, a nyúl és a fácán. Az erdők műútról jól megközelíthetőek, a tájékozódást táblák segítik. A természet közelségét kedvelők részére erdei pihenőhelyek kerültek kialakításra.

Közoktatási közszolgáltatásaink széleskörűek: a legkisebbek részére a bölcsődei és óvodai ellátás helyben biztosított, iskolánkban az alapfokú oktatáson túl zeneoktatás, művészetoktatás folyik. A falu közművelődését a felújított és kibővített Déryné Kulturális Központ berkein belül működő könyvtár, info központ, ifjúsági klub szolgálja.
A község egészségügyi, szociális szolgáltatásait háziorvos, házi gyermekorvos, fogorvos, védőnői ellátás, gyógyszertár, szociális intézmény és tanyagondnoki szolgálat biztosítja.
Településünkön jelentős civil élet folyik: a lakosság érdekeinek védelmét, a község fejlesztését több, mint 20 aktív civil szervezet segíti.

Honlapunkat lapozgatva megismerheti történelmünket, napjainkat, a Fotógalériában pedig képekben is bepillanthat településünk életébe.

Látogasson el hozzánk, hogy megérezhesse az alföldi vendégszeretet melegét, ízlelje meg tájspecifikus ételeink ízét, homoki boraink zamatát!

Nagy Attila
polgármester




Megszakítás