Nagy Róbert 1967-ben Siklóson született.
Az általános iskolát már Üllésen végezte. Első szakmáját, a vezetékes távközléstechnikai műszerész szakmát Szegeden szerezte meg.
Korán megmutatkozott azonban, hogy nem ez az útja.
Még gyermekként került kapcsolatba a néptánccal, a hagyományőrzéssel, a kultúra különböző irányzataival – ez későbbi tanulmányait, hivatását is meghatározta.
A ranglétra minden fokát végig járta, talán ezért is talált mindenre megoldást, becsülte a munkát, a dolgozó embereket.
1985-ben kezdett el dolgozni, kezdetben képesítés nélküli közművelődési előadóként a Déryné Művelődési Házban.
1992-ben Szegeden a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán magyar-népművelés szakon szerezte meg első diplomáját.
Majd két évre rá szintén Szegeden a József Attila Tudományegyetem posztgraduális képzésén kulturális menedzser – felsőfokú szakképesítést szerzett.
Tanulmányaira a pontot a Magyar Táncművészeti Főiskola táncpedagógusi képzése tette fel – néptánc szakirányon fejezte be tanulmányait.
1995. szeptember 1-jétől az akkori településvezetők bizalmat szavaztak számára, a Déryné Művelődési Ház igazgatója lett közel 20 évig, egészen 2013. június 30-ig szervezte a település kulturális és művelődési életét.
A népművelés mellett élete részévé vált a néptánc, ez az örök „szerelem”, azóta is tart.
Kilencéves kora óta táncol. Alapító tagja volt az Üllési FONÓ Néptáncegyüttesnek, mely számos minősítőfesztiválon, belföldi és külföldi fellépésen van túl. Több mint 30 éve - 1991-ben – lett az Üllési FONÓ Néptáncegyüttes vezetője. Az együttes megannyi díjat, elismerést kapott, a hazai néptáncmozgalomban megismerték e nevet.
Szívügyének tartja az utánpótlás nevelést, a hagyományok átörökítését – az üllési mellett több környékbeli falu iskolásait tanította a néptánc szeretetére, tiszteletére.
Több civil szervezetben is tölt be különböző posztot, így többek között az Üllési FONÓ Alapítványban kuratóriumi tag, elnöke az Üllési Árpád Horgászegyesületnek.
Három cikluson át - 2002 – 2014-ig önkormányzati képviselő volt.
Emellett a 2002-2006-os, majd a 2006—2010-es ciklusban az Ügyrendi Bizottság tagjává, ezt követően a 2010 – 2014-es ciklusban a Pénzügyi Bizottság elnökévé választották.
Üllésről 2011-ben elköltözött ugyan, de kapcsolatát azóta sem szakította meg azzal a településsel, ahol fiatal-, felnőtt éveit töltötte:
„,A szülőföld szálai örök összekötők a tájjal a földdel,
amiből az ember lett, és amivé lesz,
és nem szakadhatnak el soha." -írja Fekete István.
Kedves Robi!
Ahogy a szívedben Üllésnek mindig lesz egy szeretett hely, úgy az üllésiek is mindig „hazavárnak”!
Ez a díj is azt bizonyítja itt mindig volt, van és lesz helyed.